Infolinia 727 906 848

Optymalne nawodnienie organizmu to jeden z kluczowych aspektów każdej aktywności fizycznej. W tej sekcji naszego sklepu internetowe znajdziesz napoje izotoniczne oraz odżywki węglowodanowe w płynie (bez cukru), które stanowią optymalny sposób na regulację gospodarki wodno-elektrolitowej organizmu przy wzmożonym wysiłku. Izotoniki z tej kategorii zostały opracowane z myślą o wszystkich osobach regularnie uprawiających sport, w szczególności w ramach dyscyplin wytrzymałościowych oraz sportu na poziomie zawodowym.

Węglowodany i napoje izotoniczne

Napoje izotoniczne — optymalne nawodnienie organizmu

Dlaczego napoje izotoniczne lepiej radzą sobie z faktycznym nawodnieniem organizmu niż czysta woda? Kluczem jest tutaj wspomniana już regulacja wodno-elektrolitowa. Ta z kolei zakłada nie tylko dostarczenie odpowiedniej ilości płynów, ale także zapobieganie utraty nadmiernej ilości wody podczas intensywnego wysiłku. Dodatkowym aspektem jest również szybsza przyswajalność składników odżywczych.

W naszej ofercie znajdziesz izotoniki bez cukru wzbogacone o szereg witamin oraz elektrolitów — w tym także BCAA, l-glutaminę czy też l-karnitynę. Taka kombinacja przyczynia się do wspomagania naturalnych procesów zachodzących w organizmie podczas wysiłku (np. spalanie tkanki tłuszczowej), jednocześnie uzupełniając składniki odżywcze utracone wraz z potem. Izotoniki zawierają również węglowodany.

Oprócz napojów izotonicznych bez cukru wśród naszych propozycji znajdziesz także węglowodany w płynie, które powstały na bazie cukrów prostych i złożonych o różnym indeksie glikemicznym. Te sprawiają, że odżywki węglowodanowe przyczyniają się do odbudowy zasobów glikogenu mięśniowego, co poprawia regenerację po wytężonym wysiłku.

Odżywki węglowodanowe i izotoniki

Szczegółowe informacje na temat napojów izotonicznych oraz odżywek węglowodanowych dostępnych w naszej ofercie znajdziesz w opisach poszczególnych produktów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości w zakresie dawkowania, składu oraz dostępności izotoników bez cukru lub węglowodanów w płynie zapraszamy natomiast do kontaktu z naszymi doradcami.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 000 000 000
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.